Styrelse och kontaktpersoner

 

Namn Funktion Telefon Mobil
       
Annica Eliasson Ordförande o. ekonomi 742 66 06 0701-627 205
Thomas Keller Vice Ordförande 712 94 01 0703-754432
Evy Bengtsson Sekreterare, webbredaktör o portlås 437 466 35 0761-886 635
Jens Wallin Ledamot - avtal o. webbredaktör 798 39 39 0707-278 383
Stefan Gustafsson Ledamot - studier o fritid - trädgårdsgrupp 742 66 06 0709-382 384
Mattias Åhlander  Underhållsplan    070-665 79 21
Mira Stecki  Revisor   0760-892 151
Jane Svensk HSB:s representant 010-442 03 13  070-623 09 95
       

 

 

 

 

 

 

 

 

Styrelsens mailadresser: 

 Annica Eliasson        annica.eliasson@lansforsakringar.se

 Thomas Keller          thomas.lars.keller@gmail.com

 Evy Bengtsson         evy.bengtsson43@gmail.com

 Jens Wallin                jens.wallin@comhem.se

 Stefan Gustafsson   annica.stefan@telia.com

 Mattias Åhlander      mattias.ahlander@gmail.com

 Mira Stecki                 mirastecki@gmail.com

 Jane Svensk              jane.svensk@hsb.s                 


Övrigt

Felanmälan dagtid: Wättinge Mark & Miljö, Ulf Kjernell, 070-7733482

Felanmälan kväll/helg: DRS (Dygnet Runt Service) 08-18 70 00

Felparkeringar: Europark, telefon:0771-401 020

Passerkort för Petterboda samt hämtning av vitvaror: Ring Tyresö Kommun, tel 5782 98 00 eller besök kommunens reception i Tyresö Centrum

HSB-förvaltare: Cecilia Alm, 010-442 15 19 eller 0725-11 80 81.

E-post: cecilia.alm@hsb.se

Länk till  HSB Stockholm

 

Styrelse-webb

HSB-webb

Kontakta styrelsen

 


Omhändertagna cyklar

De cyklar som föreningen omhändertog i höstas har lämnats över till Fryshuset som skall använda dem i sin undervisning av blivande cykelreparatörer.

 

 

 

 

 

Hundar och katter

...måste vara kopplade inom bostadsområdet och får givetvis inte heller rastas inom området. Det finns människor som är allergiska och andra som är rädda för djuren. Det luktar inte heller så gott runt de platser katter användar som toalett.

 

 

Installera fläkt i kök eller badrum.

Om du skall installera en ny fläkt i kök eller badrum vill vi påminna om att du inte får installera fläkt med motor eftersom det slår ut det ventilationssystem som finns. Det kan innebära att matos m m sprids in i alla andra lägenheter i huset. Är du osäker? Kontakta någon i styrelsen.

 

 

HSB-logo HSB servicekontor

Kommunvapen Kommunens servicekontor

Copyright © 2014 Brf Delfinen - Powered by C²MS